DAWELLING - o indukci

Indukční ohřev je vhodná technologie k ohřevu vodivého materiálu (obvykle kovu) vířivými proudy, které se v něm indukují elektromagnetickým polem. Je to bezkontaktní metoda ohřevu materiálů, které absorbují energii ze střídavého magnetického pole vygenerovaného indukční pracovní cívkou.

Vlastní pracovní částí zařízení je cívka nebo také induktor a právě tam dochází k přenosu energie z výkonové jednotky a pracovní hlavy do ohřívaného materiálu.

Základním zdrojem energie je střídavý proud ze sítě (50 Hz), který je v napájecím zdroji – invertoru upravován na požadovanou frekvenci indukčního ohřevu mezi 10 – 400 kHz. Nižší frekvence se používají u velkých předmětů pro hlubší magnetickou penetraci, vyšší pro tenkostěnné a drobné předměty.

Indukční ohřev se používá na ohřev různých materiálů a tvarů před nebo po svařování, rovnání ocelových profilů, pájení, žíhání a tavení kovových materiálů, a to v různých oblastech průmyslu a opravárenství.

Hlavní výhody jsou úspory energie, protože se materiál ohřívá pouze přímo v místě ohřevu bez výrazného tepelného ovlivnění okolního prostředí. Práce a obsluha je velmi jednoduchá oproti jiným konvenčním způsobům ohřevu plamenem.

Potřebujete poradit? Zašlete nám vzkaz a my se vám ozveme.